הורדת לחץ דם גבוה בדרך טבעית

הורדת לחץ דם גבוהלחץ דם גבוה, כשמו כן הוא, מבטא מצב בו הדם לוחץ בעוצמה גבוהה על דפנות כלי הדם, בזמן התכווצות שריר הלב והוצאת הדם, ממנו אל כלי הדם הגדולים.
כשלחץ הדם הוא 140/90 ויותר, אזי יש בעיה של יתר לחץ דם.
כיוון שלמחלה הזו, אין בדרך כלל תסמינים (לפחות לא בתקופה הראשונה), לא תמיד מאבחנים אותה בזמן.
במהלך השנים נתקלתי בלא מעט מטופלים שהגיעו אלי למרפאה מסיבות שונות, כשהם בכלל לא יודעים שהם סובלים גם מלחץ דם גבוה.
הזנחה של המחלה עלולה לגרום לשבץ מוחי, פגיעה בכליות או התקף לב ובכך לסכן את חיי החולה. לכן, אני ממליץ לכל המטופלים שלי לעקוב אחרי המדדים (הניתנים לאבחון בקלות) ולבצע טיפול טבעי ונטול תופעות לוואי להורדת לחץ דם גבוה, במידת הצורך, כמובן.

מהם הגורמים ללחץ דם גבוה?

קיימים מספר גורמים, העלולים להוביל ללחץ דם גבוה (בדרך כלל מדובר בשילוב של גורמים גנטיים וגורמים סביבתיים):

 • גורמים גנטיים – מרבית החוקרים סבורים כי ישנם גורמים גנטיים, אשר עוברים בתורשה ומשפיעים על לחץ הדם.
 • אורח חיים לקוי – אורח החיים המודרני המושתת על תזונה לקויה, היעדר פעילות ספורטיבית מבוקרת, עישון ומתחים נפשיים, מהווה גורם סיכון עיקרי להפרעות בלחץ הדם. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים סובלים מכולסטרול גבוה, ואחוז שומן גבוה בגוף, שהם, למעשה תולדה של הרגלי חיים לקויים.

לכן, אימוץ אורח חיים בריא מסייע במקרים רבים להורדת לחץ דם גבוה ואף למניעת התפתחות המחלה, מבעוד מועד.

 • עודף נתרן – צריכה גדולה מידי של מזון עשיר בנתרן ו/או ייצור מוגבר של הורמון האוגר נתרן, גורמים לעלייה בנפח הדם ועקב כך, מובלים ללחץ דם גבוה.
 • מחלות – יתר לחץ דם משני עלול להיגרם כתוצאה ממחלות שונות (מחלות של הכליות, הפרעות אנדוקריניות ועוד).
  כאמור, לחץ דם גבוה הוא לעיתים קרובות א-סימפטומטי, אך במקרים קיצוניים במיוחד יופיעו תסמינים של כאבי ראש, בחילות, סחרחורות, חולשה, עייפות, טשטוש ראייה ודפיקות לב מואצות.
  מקרים אלו מחייבים פנייה מיידית לבדיקה ולטיפול.

הורדת לחץ דם גבוה – רפואה משלימה:

הטיפול בלחץ דם גבוה, על פי הרפואה הקונבנציונאלית, כולל מתן תרופות לטיפול סימפטומטי בלבד (כדוגמת, אספירין לדילול הדם)
מיותר לציין שלתרופות אלו יש תופעות לוואי לא סימפטיות, וזאת מעבר לעובדה שהחולה מפתח כלפיהן תלות לאורך כל חייו.
לרפואה אלטרנטיבית, לעומת זאת (במקרה שלי הרפואה הסינית והיפנית) יש טכניקות טיפול טבעיות ונטולות תופעות לוואי להתמודדות עם שורש הבעיה.
מטרת הטיפול שלי היא לחזק את הגוף של החולה, להחזיר לו את האיזון ההרמוני הרצוי ולבנות עבורו אורח חיים בריא ומתוקן יותר.
לאחר תהליך אבחון יסודי, הכולל תשאול מעמיק, בדיקה של היסטוריה הרפואית ובדיקות גופניות, אני בונה תכנית טיפול אינדיבידואלית, בהתאם לצרכים הספציפיים של כל מטופל ומטופל.

אז מה כולל הטיפול ברפואה הסינית/יפנית?

 • דיקור סיני (או דיקור יפני) – הדיקור מתבצע בנקודות ספציפיות ומדויקות בגוף, גם כדי להרחיב את כלי הדם ולבטל את החסימה וגם כדי להרפות את השרירים ולהרגיע את מערכת העצבים.
 • צמחי מרפא – במקום תרופות כימיות, אני נותן למטופלים צמחי מרפא טבעיים, המסייעים בהגמשת כלי הדם ובהגברת הזרימה התקינה שלו.
 • המלצות לתזונה נכונה – כפי שציינתי, לתזונה לקויה יש השפעה ניכרת על מדדי לחץ הדם שלנו, ולכן הטיפול שלי כולל בנייה של תפריט עשיר, בריא ומאוזן.

כמו שאני תמיד אומר למטופלים היקרים שלי, לחץ דם גבוה קל לאבחון, למניעה ולטיפול. הורדת לחץ דם גבוה בדרך טבעית, תמגר את מחולל הבעיה ואת הסימפטומים הנלווים לה, הן בטווח המיידי והן בטווח הרחוק יותר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>