טיפול בצינון בראי הרפואה המשלימה

טיפול בצינון,צינוןצינון היא מחלה עונתית הפוקדת את האוכלוסייה בעיקר בעונת המעבר (סתיו) ובחורף.
היא נחשבת למחלה מדבקת הפוגעת ב-כשני שליש מהאוכלוסייה. אנשים הסובלים ממערכת חיסונית חלשה (קשישים, ילדים, אנשים בעלי מחלות כרוניות כאלו או אחרות וכו') עלולים להידבק בצינון מספר פעמים במהלך העונה הקרה והגשומה של השנה.
מחלת הצינון גם מהווה סיבה שכיחה להיעדרות מהעבודה, כך שיש לזה משמעות כלכלית, הן ברמת המיקרו והן ברמת המאקרו.


טיפול בצינון מבעוד מועד, יסייע בחיזוק המערכת החיסונית וכלל המערכות בגוף ובמניעה של מחלות חורף, על כל גווניהן.
לרפואה משלימה שיטות טיפול טבעיות ונטולות תופעות לוואי להתמודדות יעילה עם מחולל המחלה ועם הסימפטומים הנלווים לה.
במסגרת התמחותי ברפואה סינית ורפואה יפנית אני נוקט בגישה הוליסטית, המתייחסת להשפעות הסביבתיות השונות על גוף האדם, למצבו הפיזי הכללי של המטופל, להיסטוריה הרפואית ולהרגלי החיים שלו (בהיבטים של תזונה, עיסוק מקצועי, פעילות ספורטיבית, סדר יום ועוד).
מטרת הטיפול שלי היא לחזק ולאזן את המערכת החיסונית והאיברים החיוניים  ולאפשר למטופל לאמץ חיים בריאים, איכותיים ונטולי מחלות, זיהומים ואלרגיות.

לפני שאפרט על תכנית הטיפול בצינון במרפאתי, אסביר מהם הגורמים לצינון, מהם הסימפטומים הנלווים ומה אפשר לעשות כדי להימנע מהידבקות בנגיף.

כפי שכבר ציינתי, חולשה של המערכת החיסונית גורמת להידבקות בצינון. על פי הרפואה הסינית (והיפנית), חוסר איזון באיבר הריאות מאפשר חדירת פתוגנים (פולשים מבחוץ) והידבקות במחלות. בעיה בריאות גורמת להיחלשות אנרגיית הצ'י (אנרגיית החיים).

חשוב לבצע הבחנה בין שני סוגים של צינון: רוח קור (המתבטאת בהתעטשויות, נזלת שקופה ומימית, צמרמורות, כאבי שרירים ונוקשות בצוואר) לבין רוח חום (המתבטאת ביובש בשפתיים, בפה, באף ובגרון, שיעול יבש, הזעות, כאבי ראש ורתיעה מקור ומרוח). ההבחנה חיונית לצורך קביעת סוג הטיפול, בהתאם לבעיה.
מסיבה זו, אני מקפיד לבצע אבחון יסודי ומעמיק לפני שאני בונה תכנית טיפול ייעודית למטופלים.
גם טווח הסימפטומים ומידת חומרתם משתנים בין מטופל למטופל, על פי סוג הבעיה ובהתאם למצב הבריאותי והפיזי שלהם.
בין הסימפטומים השכיחים ניתן למנות: גודש באף, נזלת (שקופה ומימית או צהובה וסמיכה), אדמומיות, חולשה, כאבי ראש, אי נעימות בגרון, תחושת יובש, צמא וחום (בדרך כלל לא גבוה במיוחד).

למרות שמדובר במחלה שכיחה ומדבקת, תתפלאו לשמוע שאפשר לעשות הרבה דברים כדי לעבור את החורף בלעדיה:

  • תזונה נכונה – תזונת חורף צריכה להתבסס על צריכת מאכלים ומשקאות חמים ועל שתיית מים מרובה. זוהי תקופה מצוינת לאגירת אנרגיה בגוף לקראת בוא האביב.
  • שינה איכותית – בדיוק מאותה סיבה, מומלץ להקפיד לישון היטב בעונה הגשומה של השנה. את הבילויים הסוערים לתוך הלילה, מומלץ להשאיר לקיץ.
  • פעילות גופנית סדירה ומבוקרת – פעילות גופנית מתונה תמיד תורמת לבריאות. בחורף הקר כדאי להתמקד בפעילות גופנית שאינה כרוכה במאמץ יתר (יוגה, מדיטציה או טאי צ'י).
  • סביבה סטרילית – חשוב לשמור על סביבה סטרילית, לשטוף ידיים לעיתים קרובות וגם לדאוג לאוורר מידי פעם את החדר, בו שוהים במהלך היום.

כיוון שיש חשיבות גדולה לגורמים הסביבתיים האלו, תכנית הטיפול שלי (בהתאם לעקרונות הייחודיים של רפואה אלטרנטיבית) כוללת גם המלצות לאורח חיים בריא, בכל ההיבטים הרלוונטיים

הטיפול שלי כולל גם דיקור סיני או דיקור יפני, שמטרתם להחזיר את האיזון ההרמוני בין המערכות בגוף ולחזק את המערכת החיסונית ואת כלל האיברים החיוניים. בנוסף, אני נותן צמחי מרפא סיניים, בהתאם לאופי הבעיה ולסימפטומים הנלווים לה.

בשורה התחתונה, לא צריך להמשיך לסבול ממחלות חורף טורדניות. טיפול בצינון בדרך טבעית, יסייע במיגור תופעות הלוואי ובמניעת הישנותם בעתיד.

פנו למרפאתי ואשמח לתת לכם פרטים נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>