טיפול באקזמה – דרך הטבע

אקזמה (הידועה גם בשם גרב) היא שם כולל למצבים דלקתיים כרוניים של העור (נגרמת מתגובה של העור לאלרגנים חיצוניים או פנימיים). היא פוגעת בשכבות העליונות של העור ומופיעה בצורות ובדרגות חומרה שונות.
האקזמה נחשבת לכרונית באם היא נמשכת מעל שלושה חודשים ברצף או אם היא מופיעה פעמיים או יותר בשנה (למרות שהמטופל קיבל טיפול רפואי ייעודי).
בעוד שהרפואה הקונבנציונאלית מתמקדת במתן טיפול סימפטומטי חיצוני לעור, בענף רפואה משלימה (במקרה שלי רפואה סינית ורפואה יפנית) טיפול באקזמה מתבצע בדרך טבעית ונטולת תופעות לוואי, להתמודדות אפקטיבית עם מחולל הבעיה.
פעמים רבות מגיעים אלי מטופלים שסבלו במשך שנים מאקזמה, הן בשל אי טיפול הולם ויסודי והן בשל תחושת המבוכה שנלווית למחלה, המאופיינת בנגעים בלתי ידידותיים בעור.


כמומחה וותיק, מקצועי ומנוסה, אני מקפיד לבצע תהליך אבחון יסודי ומעמיק, על מנת לאתר את שורש הבעיה ולמגר אותה.
מטרת הטיפול שלי (על פי העקרונות של הרפואה הסינית והיפנית) היא לפתור את הבעיה שגורמת לאקזמה גם בטווח הרחוק וזאת כדי להבטיח למטופלים אורח חיים בריא, מאוזן ואיכותי יותר.
לפני שאפרט את התכנית לטיפול באקזמה במרפאתי, חשוב שתבינו מהם הגורמים לאקזמה, מהם התסמינים הנלווים למחלה ומה ניתן לעשות כדי להימנע ממנה.

הגורמים לאקזמה:
• תזונה – אחד מהגורמים השכיחים לאקזמה קשור לתגובה אלרגית למוצרי מזון שונים. במקרה כזה חשוב להימנע ממוצרים שעלולים לגרום לאלרגיה ולנסות לבודד את המזון האלרגני. כמו כן, חשוב לבסס את התפריט התזונתי על פירות וירקות טריים ושתייה מרובה של מים.
• תכשירים חיצוניים – לעיתים מתפתחת אקזמה כתגובה אלרגנית לתכשירים חיצוניים – שמפו, מרכך, בושם, איפור, בד וכו'.
• מצבים נפשיים – מתחים נפשיים, פחדים וחרדות עלולים לעורר מצבים דלקתיים או להחמיר בעיות שונות בעור.
על פי הרפואה הסינית (והיפנית) אקזמה היא רק סימפטום לבעיה פיזית ו/או נפשית, ממנה סובל החולה. כאשר מופר האיזון ההרמוני בגוף בין היין (אנרגיית הקור) ליאנג (אנרגיית החום) יש בעיות רפואיות. האקזמה, היא תולדה של עודף יאנג, המוביל ליובש חיצוני.
לעיתים קרובות אורח החיים המודרני המבוסס על תזונה לקויה, עבודה אינטנסיבית סביב השעון ומתחים נפשיים, מהווה גורם ממריץ להיווצרות אקזמה ולתגובות דלקתיות ואלרגניות נוספות.

הסימפטומים של אקזמה:
טווח הסימפטומים ומידת חומרתם משתנים מחולה לחולה, בהתאם לאופי הבעיה ולמצב הרפואי הכללי שלהם. בין הסימפטומים השכיחים ניתן למנות: יובש, תחושת גירוי/גירוד, אדמומיות, כתמי עור, פריחה ושלפוחיות.

טיפול באקזמה – רפואה אלטרנטיבית:
כפי שכבר ציינתי, הרפואה האלטרנטיבית מסתכלת על גוף האדם כמכלול איברים המקיימים ביניהם יחסי גומלין. לסביבה החיצונית ולמימד הנפשי והרגשי של האדם יש השפעה מכרעת על המצב הבריאותי.
הטיפול במרפאתי הינו טיפול הוליסטי, יסודי ומעמיק. שלב האבחון מאוד קריטי לבניית תכנית טיפול מותאמת.
לאחר תהליך אבחון הכולל בדיקות פיזיות (בין היתר בדיקת דופק ולשון), היסטוריה רפואית והרגלי חיים (בהיבטים של תזונה, עיסוק מקצועי, סדר יום ופעילות ספורטיבית) אני בונה תכנית טיפול ייעודית לצרכים האינדיבידואליים של כל מטופל ומטופל. סוג הטיפול ומשך הטיפול משתנים בהתאם לאופי הבעיה ולמידת החומרה שלה
באופן כללי, תכנית לטיפול באקזמה במרפאתי כוללת:
• דיקור סיני או דיקור יפני – במטרה להחזיר את האיזון ההרמוני בין היין ליאנג, לחזק את המערכת החיסונית, להרגיע את הסימפטומים ולמנוע את הישנותם גם בטווח הרחוק יותר
• צמחי מרפא סיניים – המטפלים הן בסימפטומים והן בגורמים לאקזמה
• המלצות לאורח חיים בריא ומאוזן יותר
טיפול באקזמה בדרך טבעית יאפשר לכל מטופל להיפטר מנגעי העור הטורדניים וליהנות מחיים בריאים ואיכותיים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>