סחרחורות וחולשה – איך מתגברים עליהן?

סחרחורות וחולשה הן ביטוי סימפטומטי למספר מחלות ובעיות רפואיות.

מדובר בתסמינים מאוד שכיחים ומסתבר שאחוז גבוה מהאוכלוסייה (לפחות חמישים אחוז) סובל מהם, בצורה כזו או אחרת, בשלב מסוים בחיים.
מניסיוני העשיר בתחום הרפואה הסינית (והיפנית), אני יכול להעיד כי לא מעט מטופלים מגיעים אלי למרפאה בשל תופעות לוואי של סחרחורת, עייפות וחולשה.
יחד עם זאת, חשוב לזכור שהתופעות הללו הן רק תסמינים לבעיה רפואית אחרת ולכן, צריך למצוא קודם את הגורם הראשוני. על ידי מציאת שורש הבעיה, אוכל לטפל בחולה באופן יעיל, ממוקד ומכוון מטרה.

אז מהם בעצם הגורמים שעלולים להוביל לסחרחורות וחולשה?

 • ליקוי במערכות שיווי המשקל – הפרעה או נזק במערכת הוסטיבולרית, הנמצאת באוזן הפנימית עלולים לגרום לסחרחורות, חולשה וחוסר יציבות.
 • בעיית ראייה – הפרעה במיקוד הראייה עלולה גם היא לגרום לסחרחורות.
 • הפרעה בזרימת הדם למוח – הפרעה בזרימת הדם למוח גורמת לירידה באספקת החמצן ועקב כך לתחושות של חולשה, סחרחורת ואף עילפון. תופעה זו שכיחה בעיקר בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי (מגיל 60 ומעלה).
 • מחלת מנייר – אחת הסיבות השכיחות ביותר לתופעות של סחרחורות וחולשה, הינה מחלת המנייר, הגורמת לורטיגו.
 • התקף ורטיגו מתבטא בהופעת סחרחורת סיבובית בלתי נשלטת, המלווה בבחילות, הקאות, תנועות עיניים לא רצוניות וטנטון (צפצופים באוזניים).
 • בעיות אורטופדיות בצוואר – אחד הסימפטומים השכיחים של בלט/פריצת דיסק ובעיה בחוליות, הוא סחרחורות.
 • מתחים נפשיים והפרעות שינה – עייפות, חרדות ומתחים עלולים לגרום לתופעה של סחרחורת זמנית ובת חלוף.
 • אנמיה – חוסר ברזל בגוף גורם, בין היתר, לתחושת חולשה, תשישות וסחרחורות.
 • תרופות – ישנן תרופות שעלולות לגרום לתופעות לוואי של סחרחורות ותחושת עילפון.
 • מחלות – מחלות מסוימות עלולות לגרום לסחרחורות ולבעיות של שיווי משקל (סוכרת, מיגרנה, אירוע מוחי, בעיות מטבוליות ועוד).

טיפול בסחרחורות וחולשה – אפשר גם אחרת:

לרפואה הקונבנציונאלית קשה, עד היום, להתמודד עם אבחון וטיפול בחולשה ובסחרחורות. אמנם בשנים האחרונות עלתה המודעות לגבי מורכבות התופעה והצורך לבודד את מחולל הבעיה, אך יחד עם זאת, עדיין הטיפול הינו בעיקר תרופתי וסימפטומטי.
לרפואה משלימה, לעומת זאת (במקרה שלי רפואה סינית ויפנית) יש טכניקות טיפול טבעיות ונטולות תופעות לוואי להתמודדות יעילה הן עם גורם הבעיה והן עם הסימפטומים הנלווים לה.
כמומחה מקצועי, מנוסה וותיק בתחום של רפואה אלטרנטיבית, אני נוקט בגישה הוליסטית שרואה את האדם כמכלול של איברים, המקיימים ביניהם יחסי גומלין הדדיים. לכן, השלב של האבחון הוא מאוד קריטי להתאמת תכנית הטיפול.

בשלב זה אני לוקח בחשבון את ההיסטוריה הרפואית של המטופל, את הרגלי החיים שלו, את מצבו הפיזי והנפשי, וכמובן, את התוצאות של הבדיקות הגופניות שאני מבצע. כך, תוך כדי תשאול מעמיק אני מגלה פרטים שעלולים להוות גורם משמעותי לבעיה הרפואית, ממנה סובל המטופל (נטילת תרופה שעשויה לגרום לסחרחורות, עבודה אינטנסיבית ותובענית, הגורמת למתחים נפשיים מצטברים ועוד ועוד).

תכנית הטיפול שלי כוללת:

 • דיקור סיני ( או דיקור יפני) – באמצעות החדרת מחטים בנקודות ספציפיות בגוף, ניתן לחזק את הגוף, ליצור איזון הרמוני בין היין (קור) ליאנג (חום) ולחדש את זרימת הצ'י (אנרגית החיים).
 • צמחי מרפא – לעיתים קרובות אני משלב צמחי מרפא טבעיים, המסייעים בריפוי ובהחזרת האיזון לגוף.
 • המלצות לאורח חיים בריא – אין ספק כי אורח חיים המושתת על תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית מבוקרת והיעדר מתחים נפשיים, מסייע בהתמודדות עם בעיות רפואיות רבות וביניהן, גם סחרחורות. לכן, תכנית הטיפול שלי כוללת גם טיפים והמלצות לאורח חיים בריא ומאוזן יותר

טיפול בסחרחורות וחולשה בדרך טבעית, יאפשר התמודדות אפקטיבית עם הבעיה של המטופל, הן בטווח המיידי והן בטווח הרחוק יותר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>